Ümraniye’de konut fiyatları yüzde 56 arttı!

11 Nisan 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1830 defa okundu.
Ümraniye’de konut fiyatları yüzde 56 arttı!

İstanbul’da ulaşımı kolaylaştırmak için hayata geçirilecek 3. Köprü ve metronun yanı sıra, Ataşehir’de inşa edilen İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Ümraniye’deticari gayrimenkul ve emlak fiyatlarını adeta tırmandırdı. İlçede, 2014 yılında metrekaresi 2 bin 857 lira olan satılık ofisler, bu yıl şubat ayında yüzde 87’lik artışla 5 bin 328’e yükseldi. Satılık konut fiyatları ise söz konusu dönemde yüzde 56 artışla 2 bin 160 liradan, 3 bin 395 liraya çıktı.

Üsküdar-Çekmeköy mesafesini 27 dakikaya indirecek olan Anadolu Yakası’nın ikinci metro hattının yıl sonunda tamamlanması bekleniyor. Üsküdar-Ümraniye-Sancaktepe-Çekmeköy hattından ileride Sultanbeyli ve Taşdelen üzerinden Sabiha Gökçen Havaalanı’na uzatılmasi düşünülüyor.

Metro hattının geçtiği ilçede ticari proje gerçekleştiren Fera Grup Yönetim Kurulu Üyesi Emrullah Yedikardeş, bölgedeki değer artışını ve yeni çalışmalarını anlattı.Ümraniye’nin en önemli caddelerinden Alemdağ’da Fera Business Ümraniye projesine başladıklarını açıklayan Emrullah Yedikardeş, “Burada 80 ofis, 12 ticari brim bulunuyor. 18 bin metrekarelik bir inşaat alanı var. Bölgedeki kentsel dönüşüm haricinde imal edilebilecek son boş arsa. Burası öncelikle eski yapı stoklarıyla dolu, ancak bir o kadar da değerli bir alan. Bağdat Cadddesi’ni geçer bir özelliği var” diye konuştu. İnşaat aşamasındaki projenin, bu yıl sonu açılması planlanan Ümraniye-Sancaktepe metro durağına yürüme mesafesinde bulunduğunu söyleyen Yedikardeş, “Bu projemizi de 2016 yılı sonunda teslim etmeyi planlıyoruz” diye konuştu

Fera Business Ümraniye’de satış üzerinde gittiklerini söyleyen Emrullah Yedikardeş, “Toplu kiraya da verebiliriz. Bugünden alıp devam etmek isteyenler var” dedi. Metrekare satış fiyatlarının şu anda 2 bin 850 dolar + KDV olduğunu açıklayan Yedikardeş, “Bölgeye nazaran fiyatlar düşük. Bölgede 3 bin-4 bin dolarlardan bahsedilirken, bizde 2 bin 850 dolar. Yatırımcı avantajlı görüyor ve yıl sonunda da belli bir karlılığa ulaşmayı hedefliyor. Bizim yapmayı planladığımız yatırım 35 milyon lira” dedi.  Metronun yanı sıra 3.Köprü ve İstanbul Uluslararası Finans Merkeziçalışmalarının da bölgeyi değerlendirdiğini söyleyen Emrullah Yedikardeş, metro açıldıktan, İstanbul Finans Merkezi ve 3.Köprü tamamlandıktan sonra fiyatların çok daha farklı olacağını sözlerine ekledi. (Kaynak: Vatan.com)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN