Yüksek ve ferah bir marka doğuyor!

25 Aralık 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
975 defa okundu.
Yüksek ve ferah bir marka doğuyor!

Her biri inşaat sektöründe farklı çatılar altında önemli işlere imza atmış 3 isim tarafından kurulan Fera Grup, gayrimenkul pazarına yeni bir marka hediye etti: FERA… Farsça yüksek ve ferah anlamına gelen Fera markasıyla iki yeni projeyi hayata geçiren Fera Grup, vizyon olarak kendisine insanı odağına alan yüksek kaliteli gayrimenkul projelerini belirledi

Gayrimenkul pazarı yeni bir markayla tanışıyor.  Her biri inşaat sektöründe, farklı çatılar altında yıllarca önemli projelere imza atmış, ikisi mimar kökenli 3 ortak tarafından kurulan Fera Grup, Fera markasıyla iki yeni projeyi hayata geçirdi. Farsça yüksek ve ferah anlamına gelen Fera markasıyla Kartal ve Ümraniye’de geliştirilen projelerin yatırım hacminin toplamı 220 milyon lirayı buluyor. Vizyonunu, insanı odağına alan yüksek kaliteli gayrimenkul projeleri geliştirmek olarak belirleyen Fera Grup, Ümraniye’deki ticari gayrimenkul projesi Fera Business Ümraniye’nin satış ofisini önümüzdeki günlerde açmayı planlıyor. Grubun ilk konut projesi Fera Life Kartal’da ise satışlar devam ediyor…

Yeni projeleri hakkında bilgi veren Fera Grup Yönetim Kurulu Üyesi Emrullah Yedikardeş, insanların lükse ve yüksek kalite standartlarına kolay ulaşmalarını sağlayacak projelerden ilk ikisini hayata geçirdiklerini söyledi.

Fera Life Kartal projesi, İstanbul’un Asya yakasında Kartal Uğur Mumcu Mahallesi’nin göbeğinde yükseliyor. 120 milyon lira yatırım hacmine sahip Fera Life Kartal projesi, 94 konut ve 32 adet ticari birimden oluşuyor. 25 bin metrekare inşaat alanına sahip projede inşaat Temmuz 2015’te başladı. Lokasyon avantajıyla yoğun ilgi gören projedeki konutların yüzde 65’i sahiplerini buldu. 2016 sonunda teslimi planlanan projede konutların metrekare fiyatları 4 bin 500 TL ile 5 bin 500 TL aralığında değişiyor.  Ticari birimlerde de satışlar başladı.

Kartal’da Erken Davranan Yüzde 35 Kara Geçti

Markalı projeler üretmenin yararına inandıkları ve tecrübe ettikleri için Fera Grup çatısı altında bir araya geldiklerini anlatan Emrullah Yedikardeş, “Aslında bu noktada sektörle karşılıklı bir yarar ilişkisi kuracağımızı düşünüyoruz. Çünkü sektöre teknik bilgiye sahip isimler olarak yeni bir soluk getireceğiz. Biz mimari ve planlama anlamında, insan odaklı yaşam alanlarını ortaya koyacağımızı, böylece sektöre katkı yapacağımızı düşünüyoruz. Şimdiden bizi tanıyanlar ve projemizi inceleyenler, 2015 yılındaki belirsiz ortama rağmen Kartal projemize ilgi gösterdiler.  Bu projede yüzde 65’lik satış başarısına ulaştık. Erken davranıp Fera Life Kartal’a yatırım yapanlar da birkaç ay içinde yüzde 35’lik getiri oranına kavuştular” dedi.

Fera Life Kartal ve Fera Business Ümraniye projesi geçtiğimiz hafta Bakü’de gerçekleştirilen Gayrimenkul Fuarı’nda başta Azeriler olmak üzere Türki Cumhuriyetlerdeki yatırımcılara da tanıtıldı. Fuar hakkında bilgi veren Fera Grup Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Gül, çok özel lokasyonlardaki projelerinin hem yatırımcı kitleyi hem de ikinci ev olarak alternatif arayan alıcıların dikkatini çektiğini, özellikle satışları süren Kartal projesi hakkında onlarca yatırımcıdan bilgi talebi geldiğini söyledi.

Fera’nın Alt Markaları da Olacak

Bundan sonra projelerini Fera ana markası altında yapmayı planladıklarını belirten Emrullah Yedikardeş, ancak konsepte göre alt markaları da olacağını söyledi. Fera Grup Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Gül, “Örneğin konut ve kısmen ticari alanlara yer veren projeleri Fera Life markası altında geliştirirken, ofis benzeri ticari gayrimenkul projelerini Fera Business markası altında yapmayı planlıyoruz. Tıpkı şimdi Ümraniye ve Kartal’da yaptığımız projelerde olduğu gibi… Yine bünyesinde AVM bulunduran karma projeleri de Fera Mix markası altında gerçekleştireceğiz. “ açıklamasını yaptı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN