Türkiye dışa bağımlılığını azaltacak!

15 Aralık 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1000 defa okundu.
Türkiye dışa bağımlılığını azaltacak!

Türkiye geçtiğimiz yıla göre elektrik tüketimini yüzde 4,2 artırarak 2015 yılı sonunda 268 milyar kilovatsaate ulaştı. Yunanistan, Bulgaristan ve İran’dan elektrik ithal eden Türkiye, tezekten üreteceği elektrik ile dışa bağımlılığını azaltmayı hedefliyor. Bu kapsamda gelişmeleri ve yenilikleri paylaşmak üzere biyoenerji sektörü temsilcilerinin bir araya geleceği Biyogaz, Biyokütle, Biyodizel Enerji Teknolojileri ve Ekipmanları Fuarı, Demos Fuarcılık organizasyonu ile 21-23 Ocak 2016 tarihleri arasında Ankara ATO Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek.

Ayrıca, Türkiye’nin jeotermal sektöründeki tek fuarı “3. Jeotermal Enerji Teknolojileri ve Ekipmanları Fuarı”, “Enerji Depolama & Elektrikli Araç Teknolojileri Fuarı”,”3. Barajlar ve HES Fuarıve enerjide boru hattı projelerine ev sahipliği yapacak olan “Enerji Boru Hattı Ekipmanları, Güvenlik ve Bakım Teknolojileri Fuarı” aynı tarihte Ankara ATO Kongre ve Sergi Sarayı’nda organize edilecek.

Komşu ülke Rusya ile yaşanan son kriz ortamı ile birlikte Türkiye, elektrik ithal ettiği ülkelerle doğabilecek anlaşmazlıklara karşı biyoenerji teknolojilerini kullanarak tezekten elektrik üretmeyi yaygınlaştırmayı hedefliyor. Mayıs 2015’ten beri Aydın’ın İncirliova ilçesinde kurulan biyoenerji santralinde 6 bin büyükbaş hayvandan günlük 400 ton gübre elde ediliyor. Bu gübreler kurulan biyoenerji tesisinde işlenip, gaz ve elektrik üretiliyor. Üretilen enerji yaklaşık 5 bin konutun elektrik ihtiyacını karşılıyor. Demos Fuarcılık, Türkiye’nin elektrik üretiminde dışa bağımlılığını azaltmaya katkıda bulunmak ve sektör hacmini genişletebilmek amacıyla 21-23 Ocak 2016 tarihleri arasında Ankara ATO Kongre ve Sergi Sarayı’nda “Biyogaz, Biyokütle, Biyodizel Enerji Teknolojileri ve Ekipmanları Fuarı’nı organize ediyor.

Son yıllarda devlet tarafından üretim tesisleri için sunulan teşvikler ile yerli yatırımcıların büyük ilgi gösterdiği yenilenebilir enerji projeleri artık ekonomisi gelişmiş büyük ülkelerin dikkatini ülkemize çekmeye başladı. Verimliliği oldukça yüksek olan güneş, rüzgâr,hidrojen ve jeotermal enerji teknolojileri, ülkemizin enerji alanındaki iddiasını ortaya koyuyor. Üretiminin yanı sıra gelecek 10 yılda çok büyük yatırımlar yapılması planlananenerji depolama teknolojileri de fuarda sergilenerek Türkiye’nin bu alandaki hedefinin ne kadar yüksek olduğunu gözler önüne serilecek.

Türkiye’nin jeotermal sektöründeki tek fuarı “3. Jeotermal Enerji Teknolojileri ve Ekipmanları Fuarı”, sektöründe çığır açacak yenilenebilir enerji depolama teknolojilerin sergileneceğiEnerji Depolama & Elektrikli Araç Teknolojileri Fuarı”, sektörün ilk ve tek organizasyonu “3. Barajlar ve HES Fuarıve enerjide boru hattı projelerine ev sahipliği yapacak olan “Enerji Boru Hattı Ekipmanları, Güvenlik ve Bakım Teknolojileri Fuarı”larının bir arada olacağı organizasyon, enerji sektörünün buluşma noktası olacak.

Demos Fuarcılık Hakkında:

Demos Fuarcılık, 1993 yılından bu güne Türk Fuar Sektöründe birçok yeniliğe imza atmış bir Fuar Organizasyon Firmasıdır. Farklılık yaratarak kalıcı üstünlükler sağlamayı hedefleyen, dünyada ve Türkiye`de “İLK” lere imza atan Demos Fuarcılık; Ar-Ge çalışmalarına verdiği önemi, saha çalışmalarındaki tecrübeli adımları, firma bünyesindeki beyin fırtınalarını, katılımcı firmaları ile paylaşması neticesinde, Türk Fuar Sektöründe, markalaşma sürecindeki ciddi mesafeler kat etmiş durumdadır.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN