10 Aralık 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1088 defa okundu.

Albaraka’nın bilişim altyapısında yepyeni bir dönüşümü hedef alarak başlattığı Albatros projesi, Londra’da düzenlenen “HP Enterprise Discover 2015” etkinliğinde gerçekleşen ödül töreninde, “Yılın Altyapı Dönüşüm Projesi” ödülünü aldı.

Türkiye’nin ilk katılım bankası Albaraka’nın bilişim altyapısını değiştiren uzun soluklu projesi Albatros’a bir ödül de dünyanın önde gelen bilişim firmalarından HP Enterprise şirketinden geldi. Geçtiğimiz salı günü Londra’da düzenlenen “HP Enterprise Discover 2015” etkinliğinde gerçekleşen ödül töreninde, “Yılın Altyapı Dönüşüm Projesi” ödülünü, Albaraka adına Albaraka’nın bilgi teknolojilerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ali Tuğlu aldı.

Dünyanın en iyi katılım bankası olma vizyonuyla başlattıkları Albatros projesinin ödüllendirilmesinden büyük memnuniyet duyduklarını belirten Tuğlu, “Geçtiğimiz yıllarda başlattığımız Albatros projesi, dünyanın en iyi katılım bankası olma vizyonumuzu destekleyen önemli adımlardan biri. Projeyle beraber Albaraka’nın tüm altyapısı açık sistemlere taşınarak, yeni hizmet ve servislerin daha kısa sürede devreye alınması mümkün hale getirilmiş oldu” diye konuştu. 2016 yılında da başlattıkları değişim sürecinin devam edeceğini söyleyen Ali Tuğlu, “Yenilikçi duruşumuzun bundan sonraki adımlarımızla da müşterilerimiz tarafından beğenileceğini umuyorum. Şimdiye kadar aldığımız geri dönüşler de bize doğru işler yaptığımızı gösteriyor” yorumunu yaptı.

Albaraka, büyük bir yatırımla hayata geçirdiği Albatros’u, teknolojiyi iyi kullanan bir bankaolma yolunda en önemli adımlardan biri olarak görüyor. Yaklaşık üç yıl önce başlatılan Simurg dönüşüm projesinin bilişim ayağını oluşturan Albatros ile hem genel müdürlük hem şubelerdeki iş yapış şekillerinin geliştirilmesi amaçlanıyor.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN