Termal turizminde en gözde bölgeler

24 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1100 defa okundu.
Termal turizminde en gözde bölgeler

ClickBus.com.tr ve NeredenNereye.com termal turizminin arttığı dönemlerde online satış bileti verilerinden yola çıkarak seyahat alışkanlarını inceledi.

Online otobüs bileti satış platformları ClickBus.com.tr ve NeredenNereye.com termal turizmi ile öne çıkan bölgelerde tercih edilen illeri ve ilçeleri belirledi. Buna göre İzmir, Afyon, Bursa, Balıkesir illeri ile, Gemlik, İnegöl, Bandırma, Edremit, Gönen, Bergama ilçeleri popüler lokasyonlar.

Sağlık turizminin arttığı son yıllarda ülkemizin bazı bölgeleri de özellikle termal turizminde öne çıkıyor. Online platformdan bilet almanın kolaylığını yaşayanların tercihlerine bakıldığında; termal tesislerin yoğun olarak bulunduğu İzmir, Afyon, Bursa, Balıkesir en çok seyahat edilen şehirler oldu. 2015 sonbahar ve yaz döneminde bakıldığında sonbahar döneminde Bergama, İnegöl ve Gemlik bölgelerinde % 26 dolayında bir artış söz konusu. Otobüsle yolculuk yapan kadın ve erkeklere bakıldığında da; erkek yolcu oranında % 25’lik bir artış görülüyor. Bu ilçeler dışında Balıkesir’de de yüzde % 6’lık bir artış söz konusu, yine erkek yolcu oranı da yaz ayları ile karşılaştırıldığında % 13 oranında artış göstermekte.

Otobüsle ulaşımda seyahat süreleri kısa olan yerlerin tercih edildiği de görülüyor. İzmir, Afyon ve Bursa İstanbul’a yakınlığı ile hafta sonu için bile gidilen yerler arasında bulunuyor. Otobüs fiyatlarının daha ekonomik olması da bu lokasyonların seçilmesini etkiliyor. İstanbul – Bursa otobüs bileti ortalama 30 TL, Ankara – Afyon otobüs bileti ortalama 30 TL ve İstanbul – İzmir rotası için otobüs biletleri ortalama 65 TL fiyatlarla satın almak mümkün.

Seyahat etmek isteyen yolcular tüm rotalar için sefer sürelerini ve fiyatlarınıwww.clickbus.com.tr ve www.neredennereye.com adresi üzerinden listeleyebilir ve biletlerini satın alabilirler.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN