Lüks konutta çizgi üstüne çıkan kazanacak!

17 Mart 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
893 defa okundu.
Lüks konutta çizgi üstüne çıkan kazanacak!
Konut algısı, birbiri ardına inşa edilen markalı konut projeleri sayesinde yenilenirken, sektör ‘sıradanlaşma’ tehdidiyle karşı karşıya kaldı. Sektör temsilcilerine göre, git gide birbirine benzemeye başlayan projeler arasında, standart konut çizgisini aşan firmalar kazancını da katlayacak…

Türk inşaat sektörü, son yıllarda yakaladığı ciddi ivmeyi sürdürüyor. İnşaat sektörünün başarılı temsilcileri, bu gelişimde modern kentleşmenin yaygınlaşmasından, konutta kalite algısının yerleşmesine; teknolojik gelişmelerden, şehir yaşamının getirdiği zorluklara kadar çok sayıda nedenin etkisi olduğunu vurguluyor.

Özellikle büyükşehirlerde konut alıcısının, projelerdeki ek hizmetleri dikkatle incelediğini anımsatan YP İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Osman Cem Çankaya, “Hayata geçirilen yeni nesilkonut projelerinin neredeyse hepsi artık standartlaşan bir kurguyla inşa ediliyor. Kaliteli malzeme ile üretilen, konforlu, lüks, yaşam standartlarını yükselten, sosyal donatı alanlarına da yer verilen projeler yeni bir konut anlayışının oluşmasını sağladı. Ancak bu özelliklerin bile sıradan hale gelmeye başladığını söylemek mümkün. Ne yazık ki bu durum da inşaat sektörünün yerinde saymasına, proje üreten firmaların kazanç sağlayamamasına neden olabilir. Birbiri ardına projeler üretilirken, hepsinin aynı kurguya sahip olması sektörün kendini geliştiremediği anlamına gelir” dedi.

Osman Cem Çankaya

 

Yılsonu hedefi ciroyu 2’ye katlamak

Çankaya, bu noktada farklı kurgulara sahip, çıtayı biraz daha artıran projelerin öne çıktığını ifade ederek, şunları söyledi:

“Lüks konut algısı belirli bir noktaya yükselerek bir doygunluğa neden oldu. Bu durum elbette tüketicinin beklentisini de artırıyor. Önümüzdeki dönemde bu doygunluğun üzerine çıkan, standartlaşan konut çizgisini aşan firmalar kazanacak. Yaklaşık 25 yıldan bu yana projeler üreten YP İnşaat olarak hep farklı olanı yapmayı, yaşamlara dokunmayı önemsedik. Duruşumuz firmayı kurduğumuzda 100 bin TL olan sermayemizi, bugün 30 milyon TL ödenmiş sermayeye getirme başarısını sağladı. Şu an, gerçekleşmesi durumunda, Ankara’nın en büyük rekreasyon alanı olacak İmrahor Vadisi cepheli Nefis Çankaya Evleri projemizi de bu anlayışla hayata geçiriyoruz. Yakın zaman sonra satışa başlayacağımız yeni projemiz Koordinat Çayyolu ile de standartları daha yukarı taşıyacağız. Hayata geçirdiğimiz tüm bu projelerle yılsonunda ciromuzu 2’ye katlamayı hedefliyoruz.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN