Ağaoğlu’dan “İkinci Vatan Programı” önerisi!

27 Ocak 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
938 defa okundu.
Ağaoğlu’dan “İkinci Vatan Programı” önerisi!

Ağaoğlu Şirketler Grubu CEO’su Önder Halisdemir, “Ağaoğlu’nun ‘İkinci Vatan Programı’ ile Türkiye ekonomisine en az 350 milyar dolarlık girdi sağlamak mümkün” dedi.

Ağaoğlu Şirketler Grubu CEO’su Önder Halisdemir, “Ağaoğlu’nun ‘İkinci Vatan Programı’ ile Türkiye ekonomisine en az 350 milyar dolarlık girdi sağlamak mümkün” dedi.

Dünya gazetesinden Leyla İlhan’ın haberine göre; bu yıl dördüncüsü İstanbul Marriott Hotel Asia’da düzenlenen İnşaat ve Konut Konferansı’na Ağaoğlu Şirketler Grubu CEO’su Dr. Önder Halisdemir konuşmacı olarak katıldı. İnşaat sektörünün Türkiye ekonomisinin lokomotifi olduğunu hatırlatan Dr. Halisdemir, “İkinci Vatan Programı” önerisinde bulunarak şunları anlattı:

“Pekçok ülke bildiğiniz gibi ‘second home’ yani ‘ikinci vatan’ programı ile ülkesine yatırımcı çekiyor. Ağaoğlu olarak İkinci Vatan Programı ile hem sektörümüze hem de devletimize bir değer önermesinde bulunmak istiyoruz. Türkiye’den belirli bir tutar gayrımenkul alan dünya vatandaşlarının hiç uğraşmadan oturma iznine, 5 sene sonrasında ise vatandaşlık hakkınasahip olma imkanı sunan bir program. Bu programın uygulanması ile bir milyon dünya vatandaşımızı ülkemize almayı hedefleyerek ekonomimize asgari 350 milyar dolarlık bir katkı sağlanması mümkün.”

Artık Türkiye’den konut almak isteyen dünya vatandaşlarına “Pasaportunu, kimliğini ve paranı al gel. Sana bütün kolaylıkları sağlayacağız” denebilmesi gerektiğini söyleyen Halisdemir, İngiltere, İspanya ve Yunanistan’ın da aralarında bulunduğu 22 ülkenin benzeri programlarla önemli ekonomik girdiler sağladığını öne sürdü.

“İSTANBUL’UN METREKARE FİYATLARI ARTMALI”

İstanbul’daki metrekare fiyatlarının artması gerektiğini ifade eden Halisdemir, Mastercard’ın Şehirler Endeksi 2015 Raporu’na göre İstanbul’un küresel merkezler arasında yer aldığını, bu nedenle de İstanbul’un yarışacağı şehirlerin Dubai, Londra, Milano ve Frankfurt olduğunu vurguladı.

UNİTED NATİONS OF AĞAOĞLU

Ağaoğlu projelerinde 81 farklı ülkeden dünya vatandaşının yaşadığını tespit edilmesi sonrasında 2015 yılında United Nations of Ağaoğlu mottosunu oluşturduklarını paylaşan Halisdemir, “Dünya vatandaşları için en önemli sorun uyum sorunu. Hem bu sorunun çözümü hem de site içerisindeki yaşam kalitesinin daha da arttırılması için projelerimize yerleştirdiğimiz gizli sosyologlarla yaptığımız tespitler site içi yaşam kalitesini her geçen gün arttırıyoruz” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN