ATA GYO’dan 20 Milyon TL değerinde tahvil ihracı

7 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
999 defa okundu.
ATA GYO’dan 20 Milyon TL değerinde tahvil ihracı

Türkiye’nin ilk cadde mağazacılığına odaklı gayrimenkul yatırım ortaklığı Ata GYO, 50 milyon TL nominal değerindeki tahvil ihracı için T.C. Başbakanlık Sermaye Piyasası Kurulu’na 02.09.2015 tarihinde başvurdu. SPK tarafından 26 Ekim 2015 tarihinde onaylanan ihraç planına göre şirket, ilk etapta 20 milyon TL’lik tahvil satışı yapmayı planlıyor.

1 yıl vadeli ve 3 ayda bir kupon ödemeli olarak Kasım ayı içerisinde gerçekleşecek işlem, Ata Yatırım liderliğindeki konsorsiyumla gerçekleştirilecek.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Ata GYO Genel Müdürü Cengiz Foan, Kasım ayında 20 milyon TL tutarındaki tahvil arzının gerçekleştirileceğini belirtti. Foan, “Cadde perakendeciliği iş modelini Türkiye’de bir ilk olarak hayata geçirdiğimiz Ata GYO ile, zincir perakendecilerin büyüme hedeflerine uygun şekilde Türkiye genelinde en karlı noktaları belirleyerek ticari gayrimenkul yatırımları yapıyoruz. Ülkemiz için bir ilk niteliğindeki bu iş modeli sayesinde, küçük yatırımcı Ata GYO hisse senedi alarak herhangi bir alt veya üst limite bağlı kalmaksızın portföyümüzde bulunan gayrimenkullere ortak olabiliyor.” dedi.

Foan, “Ata GYO olarak ilk kez gerçekleştirmeyi planladığımız tahvil ihracı ile kısa vadede 20 milyon TL finansman sağlamayı hedefliyoruz. Gelecek dönemde ise 50 milyon TL tutarında sermaye artırımı yapmayı ve 5 yıllık vadede 1 milyar TL büyüklüğe ulaşmayı planlıyoruz.” şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN